Bulaşık makinesi suyu ısıtmıyor

Bu tür arızalar Bulaşık Makinelerinde genel bir sorundur yani muhtemel olarak hemen hemen tüm tüm bulaşık makinesi kullanıcıları bu tür bir arıza ile karşılaşmıştır. Genel bir arıza olduğu için arızanın hemen hemen tüm bulaşık makinelerinde karşılaşabileceğinizi belirtmek isteriz.

Bu arıza birden fazla meydana gelebilir en olası arızalara deyineceğiz. Böyle bir sorunla karşılaştığınızda ilk akla gelen sensör arızasıdır.

Bu sensörler (NTC) gelen ısıyı yada ısı değerini algılayan bir parçadır ve zamanla arıza yapabilmektedir dolayısı ile bu parça arıza yaptığında suyun sıcaklığı kontrol edilemeden soğuk suyla yıkama yapılmaktadır.

Değişimi oldukça basittir ve fazla maliyeti olan bir parça değildir.

Bundan daha büyük bir arıza ise Rezidans arızasıdır bu parçanın’da Ntc gibi tamiri mümkün değildir ve değiştirilmesi gereklidir.

Bu parça Ntc kadar kolay bir şekilde değiştirilemezler ve bazı Bulaşık Makinelerinde tamamen parçalanması sökülmesinden sonra bu parça değiştirilebilmektedir. Bu açıdan kaliteli bir servis çağırmanız gereklidir işlemler atölyede yapılması gerekebilir.

Eğer bu iki sorundada çözüm yoksa büyük bir ihtimalde geriye kalan tek bir ihtimal vardır oda elektronik karttadır bu kartlar diğer parçalara göre daha maliyetlidir fakat bu parçalarında tamirini yapan elektronikçiler bulunmaktadır öncelikle parçanın fiyatını servisinden öğrenin eğer çok yüksekse garanti verebilecek bir elektronikçiden tamirini yaptırın.

Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir