Çamaşır makinesi sıkma yapmıyor

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor Arızası ve Çözümü

Çamaşır makineniz programını verdiniz suyunu aldı  herhangi bir sorun olmadan çalışıyor fakat sıkmaya gelince çeşitli sesler çıkarıyor ve sıkma yapmıyorsa cihazınızın muhtemel olarak iki tip arıza olması olasılığı vardır bunlar.

  • Çamaşır makinesinin rulman sorunu
  • Çamaşır makinesinin amörtüsör sorunu

Rulman sorununda yapabileceğiniz pek birşey yok rulmanlarının takılması kolay bir işlem değildir ama kendim yaparım diyorsanız ve kendinize güveniyorsanız birazda el yeteneğiniz varsa makinenize uygun rulmanları alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Tabi bu işlemi yaparken bazı püf noktalar vardır bu püf noktalarada dikkat etmeniz gerekir ama bizim tavsiyemiz bu tür işlemlerde uzman bir servisin yapması daha uygun olmaktadır biraz pazarlıkla uygun fiyatlara yaptırabilir ve garanti alırsınız en azından bir daha sorun yapmayacağından emin olabilirsiniz.

Amörtüsör arızalarını ise kendiniz kolaylıkla yapabilirsiniz birçok çamaşır makinesinin sağında solunda bazı modellerde ise alt kısımda’da amörtüsör bulunmaktadır bunların değişimini rahatlıkla yapabilirsiniz sadece iki kişi olmanızda fayda var zira kazanın amörtüsörlerden kurtulması biraz güç isteyen bir durumdur. Uygun amörtüsörler zaten söktüğünüz amörtüsörlerin üzerinde yazmaktadır kolaylıkla parçacılarda bulabilirsiniz çok fazla maliyeti olamayan 25-30 TL arasında kaliteli amörtüsörler alabilirsiniz.

Bunların haricinde diğer bir arıza türü ise elektronik kart arızasıdır ve kart sıkma programına geldiğini algılayamıyor olabilir elektronik kart arızalarında hemen kartı değiştirmenize gerek yok bunların tamirleri olabilmektedir 40 ile 80 tl arasında kartların tamirlerini yaptırabilirsiniz.

Umarım bu bilgiler işinize yaramıştır sormak istediğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir