Kombi su akıtıyor

Bugün sizlere özellikle kış aylarında sıkça yaşanılan problemlerden biri olan kombi su akıtıyor, kombi neden su akıtır, kombiden su geliyor, kombi su akıtıyor, kombiden su damlıyor ve kombi şu kaçırıyor sorularının yanıtını sizlerle paylaşıyor olacağız. Öncelikle kombiden su geliyor ise suyun tam olarak nereden sızdığını yada geldiğini belirlemek gerekir. Sorunun kökü bir çok parçadan kaynaklanıyor da olabilir. Kombi su akıtıyor problemi ile alakalı çözümler arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kombi su akıtma problemi ile alakalı tüm sorunlar ve çözümleri yazımızın devamında sizler için cevaplanıyor!

Basınç düşürücü regülatör nedir, ne işe yarar?

Kombinizin su akıtma problemine geçmeden önce kombi içindeki parçaları uzun süreli sorunsuz kullanmak istiyorsanız sizlere bir önerim olacaktır. Kombiniz eski yada yeni olsun mutlaka şebeke giriş borusunun olduğu bölüme yada kombinin hemen altına basınç düşürücü regülatör taktırmanız oldukça önemli bir durumdur. Basınç düşürücü regülatör kombinin içindeki parçaların uzun süreli olarak kullanmanız konusunda sizlere büyük olanak sağlayacaktır. Basınç düşürücü regülatör amacı kombi içerisinde ki basınçlı suyu, kombinin içinde ki plastik parçaları ve eşanjör denilen parçaları genleştirip zararsız hala getirmektedir. Bu nedenle basınç düşürücü regülatörün kombide olması ve kombiniz de yok ise sonradan taktırılması oldukça önemlidir.

Kombiden Su akıyor, ne yapmam gerekiyor?

Evinizde ki kombinin doldurma musluğu dediğimiz bir bölümü vardır. Kombinin hemen altında yer almaktadır. İlk olarak bu musluğun açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu musluk açık konumda duruyorsa kombiden akan su bu sebeple sızıntı yapmaya devam edecektir. Keza musluk açık konumda olduğu sürece basınç sürekli yükseleceğinden kombiniz su akıtmaya devam edecektir. Doldurma musluğunun kontrol edilip kapatılması bu sorunu çözmeniz konusunda önemli bir nokta olacaktır.


Kombiden su gelmesinin nedenleri

vaillant kombi su akıtıyor, baymak kombi su akıtıyor, eca kombi su akıtıyor, bosch kombi su akıtıyor, demirdöküm kombi su akıtıyor, ariston kombi su akıtıyor, buderus kombi su akıtıyor, viessmann kombi su akıtıyor, alarko kombi su akıtıyor, airfel kombi su akıtıyor, arçelik kombi su akıtıyor, ferroli kombi su akıtıyor, immergas kombi su akıtıyor,, daylux kombi su akıtıyor, protherm kombi su akıtıyor, beko kombi su akıtıyor, daikin kombi su akıtıyor ve maktek kombi su akıtıyor gibi bir çok markanın su akıtma sorununu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kombinizdeki doldurma musluğu kapalıysa ve hala kombiden su geliyor ise musluğun bozulmuş olma ihtimali bir hayli yüksektir. Musluk bozuksa şebeke suyunu tesisat suyuna kaçırıyor olabilir. Ya da kombinize uzun zamandır bakım yapılmadığı için genleşme tankının havası bittikten sonra ısınan su nedeni ile genleşme düzenlenemez. genleşmenin düzenlenmemesi sonucu basınç yükselmeye başlayacak ve kombiniz su kaçırmaya devam edecektir.

Kombi Su akıtıyorsa yapılması gerekenler;

Diğer bir sebep ise şebeke suyunun tesisata kaçırması durumudur. Fakat basınç yükselmiyor kombi sadece su kaçırıyor ise bunun nedeni tesisat bağlantılarından doğan problemlerdir. Başka bir sebep ise kombi içerisinde bulunan parçaların zamanla gevşemiş yada başka bir işleminizin sonucunda kırılmış yada çatlamış parçaların olması yine kombinin su akıtmasına neden olacaktır. Tüm bu işlemler sonrası söylenen her şeyi yerine getirdiniz ve yazıldığı gibi uyguladıysanız sorun hala devam etmekte ve sizin çözümleyemiyeceğiniz sorunlar baş göstermekte ise bu noktada yapmanız gereken tek şey güvenilir sağlam bir servise başvurmak olacaktır.


Kombi neden Su akıtır?

  • Musluk bozuk yada problemli ise
  • Kombi su akıtma sorunları,
  • Su basıncı fazla olması,
  • Doldurma hataları
  • Kombi su doldurma musluğunun açık kalması
  • Bakımı yapılmamış kombi ve tesisat bağlantı arızalarından kaynaklanır.
  • Evde yapamayacağınız çözümlerin dışında kalan bu problemler için mutlaka servis bilgisine başvurmak gerekir.

Teknik servis çağırırken dikkat etmeniz gereken hususlar ise; İşyeri vergi levhası bulunan, yaptığı işlem sonrasında fatura kesebilecek servis sağlayıcılarla irtibat kurmanızı öneririm. Zira günümüzde  ne yazık ki korsan yada seyyar bir çok teknik servis bulunmaktadır. Ve tamir işleminin faturasız ve vergi levhasız ne olduğu, kim olduğu belirsiz bir yerden destek almanız sonucunda büyük pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Bu hem cebinize hemde yaptırdığınız işlemin sağlıksız ve gereksiz bir uygulama ile sonlanmasına neden olabilir. En önemlisi aynı sorunu tekrar tekrar yaşamanıza neden olacak sonuçlar ortaya çıkarabilir. Faturalı işlem yaptığınız her evrede itiraz yada şikayet oluşturma şansınız daha yüksek olacak, herhangi bir sorunda teknik servisi tekrar çağırma şansını sizlere sunacaktır. Bu nedenle belirttiğim noktalar sizler için oldukça önemlidir.

Kombi Suyu neden akıtır?

Kombiden su gelmesi ile alakalı benim sizlere verebileceğim bilgiler bu kadardı. Sizler de aynı sorunu yaşadıysanız ve çözüm bulamadıysanız, yada yazımız sayesinde çözüme ulaştıysanız, farklı çözüm önerileriniz var ise, kombi ile alakalı başka problem yaşıyorsanız yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı ve düşüncelerinizi bize aktarmayı unutmayın. Unutmayın ” Bilgi paylaşıldıkça çoğalır.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir